OPIS KONCEPCJI

 

Teren przeznaczony pod inwestycję znajduje się w miejscowości Wynki w województwie warmińsko-mazurskim. Otoczenie licznych jezior i lasów sprawia, że jest to miejsce często wybierane przez turystów ceniących sobie obcowanie z przyrodą. Inwestycja polega na budowie dwóch domów, które będą przeznaczone na wynajem.

 

Działka znajduje się centralnej części miejscowości, bezpośrednio przy głównej drodze. Na wschód i zachód znajdują się tereny rzadkiej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i zagrodowej, po stronie północnej są pola uprawne. Po stronie południowej znajduje się: droga dojazdowa a dalej jeden rząd zabudowy jednorodzinnej i linia brzegowa jeziora Łobdy. Teren charakteryzuje się znacznym nachyleniem w stronę południową.

 

To właśnie uwarunkowania lokalizacyjne zadecydowały o sposobie kształtowania nowej zabudowy. Naturalnym okazał się podział działki na dwie części. Bliskość drogi w części działki od strony południowej zdeterminowała kierunek otwarcia zabudowy na ogród, tj. na osi wschód-zachód. Odpowiadające elewacje charakteryzują się większą ilością perforacji zapewniając mieszkańcom kontakt z ogrodem. Budynek w głębi działki, usytuowany na wzgórzu otwiera się w całości na stronę południową. Wykorzystano ukształtowanie terenu i odwracając klasyczny układ zlokalizowano część dzienną wraz z tarasem na kondygnacji 2, co pozwala cieszyć się panoramicznym widokiem na okolicę.   

YY87

A R C H I T E K T U R A

DOMY LETNISKOWE W WYNKACH

 

autor DAMIAN FLORCZYKIEWICZ

inwestor PRYWATNY

powierzchnia 240 m2

projekt 2022

status PROJEKT BUDOWLANY